روش های طبیعی برای کاهش انتشار گاز های گلخانه ای تولید شده از طریق محصولات پلاستیکی

الیاف و پرکننده های طبیعی چه آنهایی که به طور مستقیم از گیاهان گرفته شده باشند و چه از دیگر مواد زیست پایه تجدید پذیر، توجه زیادی را برای استفاده در محصولات پلاستیکی به خود جلب کرده اند. این فیلر ها با جایگزین شدن به جای برخی از پلیمر ها یا الیاف ها و پرکننده های سنتی، به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کنند.

در برخی موارد، این افزودنی های طبیعی تجدید پذیر می توانند باعث بهبود استحکام ، کاهش وزن و بهینه سازی قیمت محصول شوند. صنایع هارتلند واقع در میشیگان آمریکا، دارای یک افزودنی مهندسی شده بر پایه الیاف کنف است که در حال حاضر استفاده از آن در طیف وسیعی از کاربردهای پلاستیکی و همچنین در موادی همانند لاستیک، کاغذ و آسفالت در حال آزمایش است.

این شرکت قصد دارد که اولین مرکز فرآوری در مقیاس صنعتی خود را تا سه ماهه چهارم سال برای برداشت کنف بسازد. به گفته جان الی مدیر ارشد بازاریابی هارتلند، درخواست های زیادی از شرکت هایی دریافت کرده ایم که به دنبال راه هایی برای کربن زدایی پلاستیک ها و دیگر موادی هستند که از آنها استفاده می کنند.

الی همچنین بیان کرده است که شرکت هارتلند فرمولاسیون و روش فراینددهی را  به نحوی توسعه داده است که به کنف این قابلیت را می دهد که به طور مداوم با انواع پلیمر ها ترکیب شود. این شرکت قصد دارد افزودنی بر پایه کنف را بعنوان فیلر (100% کنف) ، بعنوان مستربچ حاوی 85% کنف یا بعنوان یک کامپاند پر شده با 40%  کنف و یا بیشتر عرضه کند.

به گفته ایشان کنف در پلی الفین ها می تواند جایگزین یا تقویت کننده تالک و کربنات کلسیم شود در حالی که در پلی آمید ها می تواند جایگزین یا تقویت کننده الیاف شیشه باشد. افزودنی های بر پایه کنف را می توان در راستای کاهش میزان الیاف شیشه و یا میزان رزین پلیمری استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید