استفاده از کامپوزیت های خود تخریب شونده جهت کاهش وزن در حمل و نقل شهری

کامپوزیت پلی پروپیلن تقویت شده با الیاف پلی پروپیلن، ۵۲ % سبک تر از کامپوزیت های معمولی است و در صورت استفاده در وسایل نقلیه نسل جدید میتواند زمان پرواز را حدود ۲۷ % افزایش دهد.

بازده سوخت و کاهش انتشار کربن وسایل نقلیه  هوایی شهری (UAM) ضروری است. که این امر نیز نیازمند توسعه مواد جدید قابل بازیافت با خواص فیزیکی بالا است. کامپوزیت های خود تقویت شونده  (SRCs) ارزان، سبک و قابل بازیافت هستند زیرا تقویت کننده و پایه پلیمری از یک ماده تشکیل شده اند. به همین دلیل، SRC ها به عنوان نسل بعدی مواد کامپوزیتی و جایگزین بالقوه کامپوزیت های تقویت شده با الیاف کربن مورد استفاده در هواپیما، مورد توجه قرار گرفته اند.

با در نظر گرفتن این روند، یک گروه تحقیقاتی با همکاری موسسه علوم و فن آوری کرد، دانشگاه هانیانگ و دانشگاه ملی جئونبوک با موفقیت یک کامپوزیت خود تقویت شونده را با استفاده از یک نوع پلی پروپیلن توسعه داده اند.

این ماده دارای خواص مکانیکی بالایی است و چسبندگی، استحکام کششی و مقاومت ضربه در این کامپوزیت به ترتیب% ۳۳۳ ، ۲۲۸%  و% ۲۷۰۰  بهبود یافته است. هنگامی که این ماده به عنوان بدنه برای یک هواپیمای کوچک بدون سرنشین استفاده شد، ۵۲ درصد سبک تر از کامپوزیت های تقویت شده با الیاف کربن معمول بود و زمان پرواز تا ۲۷ درصد افزایش داد که پتانسیل آن را برای کاربردهای نسل بعدی تایید می کند.

منبع: plastics todays

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با همکاران ما از طریق شماره های زیر در تماس باشید:

021-35000234
09028010466
www.npolymer.com

 

 

#پلی_پروپیلن #حمل_و_نقل_هوایی #پلیمر #کامپوزیت #نیرومندپلیمر

#self_reinforced #air_mobolity #recyclability #nirumandpolymer

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید