فیلم زیست تخریب پذیر

استفاده از  مواد زیست تخریب پذیر برای پوشش داخلی فیلم های کاغذی و مقوایی مورد استفاده در صنعت بندی مواد غذایی

تولید کاغذ نسبت به تولید پلاستیک انرژی و آب بیشتری را مصرف و گازهای گلخانه ای بیشتری را منتشر می کند. همچنین تولید کاغذ موجب جنگل زدایی می شود که یکی از دلایل محبوبیت تولید کیسه های پلاستیکی می باشد. اما بر خلاف شواهد علمی ، از دید بسیاری از افراد، کاغذ جایگزین مناسب تری از نظر مسائل زیست محیطی برای پلاستیک ها می باشد. به همین دلیل فعالان صنعت بسته بندی به منظور حفظ مشتریان بدنبال ارائه روش هایی برای جذب مشتریان و در عین حال رعایت مسائل زیست محیطی هستند.

همچنین کاغذ خواص مورد نیاز برای برخی از کاربردهای بسته بندی مواد غذایی را ندارد. در این کاربردها ، اغلب به پوشش داخلی از جنس پلیمر نیاز می باشد که بازیافت ظروف را سخت تر می کند و اکثر مصرف کنندگان از آن آگاهی ندارند.

شرکت BASF راه حلی برای این مسئله ارائه داده است: این شرکت گرید جدیدی را به فهرست گرید های خود اضافه کرده است که در هر دو محیط خانگی و صنعتی قابلیت تبدیل به کود را دارد. طبق گزارش های ارائه شده، این گرید ضمن توسعه چرخه اقتصادی ، مطابق با خواص مورد نیاز برای بسته بندی های پلاستیکی است.

گرید ecovio 70PS14H6 شرکت BASF خواص انسدادی در مقابل مایعات ، چربی و روغن دارد و در دمای بین 40- تا 100 درجه سانتیگراد پایدار است. این ماده همچنین چسبندگی خوبی به  انواع مختلفی از کاغذ و مقوا دارد.

این گرید ترکیبی از پلیمرهای زیست تخریب پذیر PBAT و مواد تجدید پذیر می باشد و دارای گواهینامه تجزیه پذیری طبق استاندارد DIN EN 13432 می باشد.

این شرکت ادعا می کند که این گرید جدید عملکرد بهتری نسبت به زیست پلیمرهای موجود دارد و میتواند خواص انسدادی بیشتری را با پوشش تک لایه و چندلایه بدون استفاده از چسب ایجاد کند.

طبق گزارش ها، سرعت تولید خطوط پوششی قابل مقایسه با پلی اتیلن بوده و در وزن پوششی مشابه امکان تولید لایه های بسیار نازک وجود دارد.

به گفته مسئول بازاریابی جهانی پلیمر های زیستی شرکت BASF، روند جدیدی در کشور های قانون مند ایجاد شده که صنعت بسته بندی را از پلاستیک خالص به کاغذی تغییر دهند. این نوع بسته بندی برای بسیاری از مواد غذایی به خصوص مواد غذایی مایع و چرب مناسب نیست. شرکت BASF یک مواد مناسب و در عین حال پایدار برای بسته بندی مواد غذایی گرم، منجمد یا سرد ارائه می دهد. بدین ترتیب گرید ecovio 70 PS14H6 ، با عملکرد فنی عالی و مزیت کمپوست‌پذیری خانگی برای بسته‌بندی های کاغذی ، از بازیافت ارگانیک زباله‌های مواد غذایی پشتیبانی می‌کند.

گرید تولید شده توسط شرکت BASF برای تولید فنجان و ظروف مورد استفاده برای محصولات لبنی و کالاهای منجمد ، بسته بندی ساندویچ و غلات ، کاسه و سینی میان وعده ها، سوپ ها و فنجان برای نوشیدنی های سرد و گرم مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید