استفاده از محصولات یکبار مصرف بر پایه PHA در هتل های زنجیره ای

شرکت CJ BIO (شرکت پیشرو در جهت تکنولوژی سبز) تفاهم نامه ای را با شرکت Accor که بیش از 5000 هتل در 110 کشور دارد، در خصوص توسعه محصولات تولید شده با مواد زیست تخریب پذیر بر پایه پلی هیدروکسی آلکانوآت (PHA) ، امضا کرد.

هدف از این امر جایگزین کردن محصولات پلاستیکی یکبار مصرف رایج که زیست تخریب پذیر نیستند با مواد PHA است.

در تفاهم نامه اولیه، محصولاتی از جمله فنجان، کیسه ها ، شانه ، لوازم التحریر و ظروف پذیرایی در هتل های زنجیره ای در کره جنوبی با محصولاتی بر پایه مواد PHA جایگزین خواهد شد. سپس سازمان ها این تفاهم نامه را در هتل های زنجیره ای در کشور های ناحیه آسیا- اقیانوسیه نیز گسترش خواهند داد و در صورت مثبت بودن نتیجه، استفاده از این مواد، جهانی خواهد شد.

شرکت Accor همچنین متعهد شده تا استفاده از مواد زیست تخریب پذیر صنعتی که تحت شرایط خاصی تجزیه می شوند را متوقف کند. این زنجیره دستورالعمل هایی را منتشر کرده که مصرف کنندگان را به استفاده از مواد زیست تخریب پذیر که در محیط خانه ، در خاک و در دریا تجزیه می شوند و  یا موادی که حاصل از بازیافت یا مشتقات چوب و کاغذ هستند، تشویق می کند.

شرکت BIO یکی از پیشگامان در توسعه محصولات PHA و تولید کننده گرید آمورف PHA می باشد که دارای تاییدیه شرکت TUV برای کمپوست های صنعتی و خانگی و زیست تخریب پذیر های خاکی و دریایی است. منظور از کمپوست خانگی این است که یک ماده برای تجزیه کامل به تجهیزات تخصصی یا دمای بالا نیاز ندارد. گرید آمورف PHA با نام تجاری PHACT ، گونه نرم تری از PHA است که ویژگی های عملکردی متفاوتی نسبت به گریدهای کریستالی یا نیمه کریستالی دارد و بازار PHA را بدست گرفته است. اولین محصول در این خط، PHACT A1000P است که به عنوان یک اصلاح کننده در پلیمرهای قابل کمپوست و پلیمرهای زیستی برای بهبود ویژگی های عملکردی و فرآیندی استفاده می شود و باعث تجزیه زیستی یا کمپوست سریعتر این مواد می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید