پلیمرهای ترموپلاستیک – خط مقدم دفاعی ویروس کرونا

پلاستیک های یکبار مصرف مدت زیادی است که به عنوان یک خطر زیست محیطی در نظر گرفته می شوند زیرا به طورعمده قابل بازیافت نیستند . توصیه شده است از این پلاستیک ها به عنوان ظروف غذای گرم استفاده نشود ، زیرا می تواند مواد شیمیایی مضر را به مواد غذایی و محیط زیست وارد […]
پلیمرهای ترموپلاستیک
پلاستیک های یکبار مصرف مدت زیادی است که به عنوان یک خطر زیست محیطی در نظر گرفته می شوند زیرا به طورعمده قابل بازیافت نیستند .
توصیه شده است از این پلاستیک ها به عنوان ظروف غذای گرم استفاده نشود ، زیرا می تواند مواد شیمیایی مضر را به مواد غذایی و محیط زیست وارد کند .
با این حال ، در مقابله با بیماری کووید 19 ، پلاستیک یکبار مصرف به یکی از قهرمانان تبدیل شده است .
پلاستیک های یک بار مصرف از پلی پروپیلن ساخته شده اند، یک پلیمر ترموپلاستیک که معمولاً در مواد تجهیزات محافظت فردی استفاده می شود، و از پزشکان و سایر کارکنان بهداشت در برابر ویروس کرونا محافظت می کند .
استفاده از پلاستیک های یک بار مصرف به طور مداوم در حال کاهش بوده است تا اینکه چند ماه پیش تقاضا برای این محصول به دلیل شیوع ویروس تقریباً دو برابر شد .
اکنون برای محافظت در برابر شیوع کووید 19 در بیمارستان ها و سایر کارکنان خط مقدم ، حجم زیادی از لوازم حفاظت فردی مورد نیاز است .
بسیاری از تجهیزات محافظت فردی از پلاستیک یکبار مصرف ساخته شده اند مانند ماسک های N95 ، محافظ صورت ،دستکش ، روپوش و روکش سر .
در حال حاضر کمبود تجهیزات حفاظت فردی، کارکنان مراقبت های بهداشتی را مجبور به استفاده مکرر از این تجهیزات یکبار مصرف می کند .
همچنین آنها مجبورند از تجهیزات ایمنی جایگزین ساخته شده از ظرف های پلاستیکی آب ، ورق های پلاستیکی ، کیسه های پلاستیکی لباسشویی و کیسه های زباله استفاده کنند تا خود را در برابر بیماری محافظت کنند .
 

منبع خبر : Polymer center news-2020

 
 
 
5 می 2021  ,  #   اخبار

پلاستیک های مهندسی و تقویت شده

شركت نيرومند پليمر ميراث بر يك واحد صنعتي است كه پروانه تاسيس خود را در بهمن ماه 1351 از وزارت صنايع دريافت نمود. از اواسط دهه 70 اين شرکت شروع به توليد قطعات صنعتي پلاستيكي و قطعات خودرو و همزمان شروع به توليد مواد اوليه مهندسي تقويت شده و پر شده برای واحدهاي قطعه ساز خودرو و واحدهاي صنعتي ديگر نمود که هم اكنون نيز ادامه دارد.