چه اتفاقی برای صنعت پلاستیک بعد از19-COVID خواهد افتاد؟

صنعت پلاستیک و کووید 19: با توجه به بیماری همه گیر کووید 19 و کاهش رشد اقتصادی ناشی از آن ، انتظار می رود صنعت پلاستیک در سراسرجهان 2 / 2 درصد در سال 2020 کوچک شده باشد . با این حال ، انتظار می رود این صنعت یک تریلیون دلاری در سال2021 و بعد […]
صنعت پلاستیک و کووید 19

صنعت پلاستیک و کووید 19:

با توجه به بیماری همه گیر کووید 19 و کاهش رشد اقتصادی ناشی از آن ، انتظار می رود صنعت پلاستیک در سراسرجهان 2 / 2 درصد در سال 2020 کوچک شده باشد . 

با این حال ، انتظار می رود این صنعت یک تریلیون دلاری در سال2021 و بعد از آن رشد کند .
با مهار همه گیری ویروس کرونا ، انتظار می رود این صنعت 8 درصد رشد داشته باشد و بازار این صنعت تا سال 2023 به بیش از 2 / 1 تریلیون دلار برسد .
بخش عمده ای از این افزایش ، مربوط به پلاستیک های پزشکی است که پیش بینی می شود 2 / 17 درصد افزایش داشته باشد .

 از نظر ارزش ، اندازه بازار از 1 / 25 میلیارد دلار در سال 2020 به 4 / 29 میلیارد دلار تا سال 2021 افزایش خواهد یافت .

 قبل از کووید ، رشد پیش بینی شده برای پلاستیک های پزشکی فقط 7 درصد بود .

 مهمترین عامل این پیش بینی ، رشد تولید کنندگان لوازم یکبار مصرف پزشکی و تجهیزات برای سیستم های مراقبت ویژه ، مانند هواکش ها ، اسکنرهای حرارتی ، و دستگاه تنفس می باشد .
لوازم یکبار مصرف پزشکی شامل محصولات یکبار مصرفی است که عموماً در کاربردهای جراحی و سایر کاربرد ها مانند ماسک ، دستکش ، روپوش و سایر تجهیزات حفاظت فردی استفاده می شوند .

 تقاضا برای این پلاستیک های یک بارمصرف به دلایل واضح و بخشی به دلیل دستورالعمل های سازمان های دولتی مانند FDA و EMA در حال افزایش است.
علاوه بر تجهیزات یک بار مصرف پزشکی ، رشد پیش بینی شده ، ناشی از افزایش استفاده از چاپ سه بعدی می باشد.
این فناوری با ایجاد لایه های پلاستیکی و سایر مواد ، اشیای جامد را از طرح های 2 بعدی ، تولید می کند.

 اشیا تولید شده دارای خصوصیات عالی مانند استحکام ،درجات مختلف انعطاف پذیری و شفافیت هستند . سرعت این فرآیند ، امکان توسعه سریع ایده ها و در نتیجه نوآوری های جدید و همچنین کاهش زمان ورود به بازار را فراهم می کند .
با ارتقاء فناوری چاپ سه بعدی ، شرکت های بیشتری به دنبال کمک در تولید محصولات جدید و بهبود یافته هستند.


منبع خبر: Polymer center news-2020

8 می 2021  ,  #   اخبار

پلاستیک های مهندسی و تقویت شده

شركت نيرومند پليمر ميراث بر يك واحد صنعتي است كه پروانه تاسيس خود را در بهمن ماه 1351 از وزارت صنايع دريافت نمود. از اواسط دهه 70 اين شرکت شروع به توليد قطعات صنعتي پلاستيكي و قطعات خودرو و همزمان شروع به توليد مواد اوليه مهندسي تقويت شده و پر شده برای واحدهاي قطعه ساز خودرو و واحدهاي صنعتي ديگر نمود که هم اكنون نيز ادامه دارد.