فعالیت نیرومند پلیمر پارس بر روی بازیافت علمی

فعالیت نیرومند پلیمر پارس در مورد بازیافت علمی  شرکت نیرومند پلیمر پارس ۴۸سال سابقه کار در صنعت پلیمر کشور را داشته و کار را با تولید قطعات پلاستیکی آغاز کرده است .مهدی پورقاضی در گفت و گو با خبر نگار بسپار اذعان داشت :از حدود ۲۳سال پیش وارد مبحث کامپاندینگ شده ایم و هم اکنون […]

فعالیت نیرومند پلیمر پارس در مورد بازیافت علمی 

شرکت نیرومند پلیمر پارس ۴۸سال سابقه کار در صنعت پلیمر کشور را داشته و کار را با تولید قطعات پلاستیکی آغاز کرده است .
مهدی پورقاضی در گفت و گو با خبر نگار بسپار اذعان داشت :
از حدود ۲۳سال پیش وارد مبحث
کامپاندینگ شده ایم و هم اکنون جزو شرکتهای کامپاندینگ در ایران هستیم . مشتری های ما بیشتر در صنعت خودرو، لوازم خانگی، بسته بندی و قطعات الکتریکی و فعالیت دارند .
تولیدات نیرومند پلیمر کامپاندهای پلی پروپیلن ، پلی اتیلن ، پلی آمید ،
ABSو PC/ABSاست . در حال حاضر بیش از ۱۲۰نفر در مجموعه کار می کنند و یک بخش فعال پژوهشی هم داریم

صادرات ما در سال 98 حدود ۳۲۰۰تن بود و در سال 99هدف گذاری بالاتری داشتیم که متاسفانه تا کنون به آن نرسیده ایم .
بازارهای هدف ما اروپا بود که آن را از دست دادیم. امسال توانستیم به بازار ترکیه (که قبلا هم با آن کار کرده بودیم) و قزاقستان راه پیدا کنیم. 

ما در مجموعه روی یک محصول زیست تخریب پذیر کار کردیم و در حال کار روی بخش بازیافت علمی هستیم که امیدواریم در سال ۱۴۰۰بتوانیم آن را به نتیجه برسانیم.
بسپار: تاثیر مثبت یا منفی شرایط اقتصاد کشور در فعالیت شما چه بوده است ؟
مهدی پورقاضی: شرایط اقتصادی روی صادرات ما اثر منفی داشته است . مشکلات ارتباط با خارج از ایران، مسائل بانکی و گمرکی،مشکلات حمل و نقل و بی انگیزگی مشتریان خارجی برای خرید از ایران، مهم ترین عواملی هستند که مانع از افزایش صادرات ما شده است
.
سیاست خیلی روی اقتصاد کشور سایه میاندازد. اگر که سیاست مداران ما به فکر اقتصاد مملکت باشند و بتوانند به یک توافق و تفاهمی با دنیا برسند، من فکر می کنم وضع اقتصادی ایران با سرعت خوبی میتواند بهبود یابد ؛ اما اگر شرایط پنج سال اخیر ادامه پیدا کند ، امید بسیار کم است .
بسیاری از سرمایه های ما، چه ارزی و ریالی و چه فکری و جوانان ما، کشور را ترک کرده اند یا ترک خواهند کرد .

اینجا دیگر حتی برای سرمایه گذاران خارجی هم مناسب نیست. اگر تفاهم سیاسی با دنیا اتفاق بیفتد این شرایط میتواند عوض شود، در غیر این صورت وضع خوبی نخواهیم داشت.
کشورهای همسایه ما در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشتند ، حتی کشورهای کوچکی که مطرح نبودند و ما در این زمینه ها پس رفت داشتیم.

 بالاخره سیاستمداران ما باید معلوم کنند که می خواهند روی ایدئولوژی شان تمرکز کنند یا روی رفاه و معیشت مردم . اگر بخواهند روی ایدئولوژی پافشاری کنند ممکن است که همین وضع ادامه پیدا کند و منجر به باز هم پایین ترآمدن سطح معیشت مردم شود.
فاصله فناوری ما با دنیا دارد روز به روز بیشتر می شود به دلیل اینکه ما تمام ارتباطات خود را با دنیا از دست داده ایم . نه کسی علاقه به سرمایه گذاری دارد، نه کسی علاقه به انتقال تکنولوژی دارد، نه در داخل امیدی هست و همه ما بلاتکلیف هستیم.
این بلاتکلیفی ، ما و کارخانه های ما را دچار فرسودگی میکند.

 به طور کلی وضعیت خوبی نداریم و متاسفانه من هیچ جنبه مثبتی را در شرایط فعلی نمی بینم. امیدواریم با انتخابات ریاست جمهوری، یک تغییری دیده شود که البته مطمئن نیستم

7 آوریل 2021  ,  #   اخبار

پلاستیک های مهندسی و تقویت شده

شركت نيرومند پليمر ميراث بر يك واحد صنعتي است كه پروانه تاسيس خود را در بهمن ماه 1351 از وزارت صنايع دريافت نمود. از اواسط دهه 70 اين شرکت شروع به توليد قطعات صنعتي پلاستيكي و قطعات خودرو و همزمان شروع به توليد مواد اوليه مهندسي تقويت شده و پر شده برای واحدهاي قطعه ساز خودرو و واحدهاي صنعتي ديگر نمود که هم اكنون نيز ادامه دارد.