کاربرد HFFR در فناوری کابل های انتقال

امروزه تقاضا برای کامپاند های پلیمری جهت تولید روکش سیم و انواع کابل رو به افزایش می باشد و نیازهای چالش برانگیز به طور قابل توجهی در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز ، خودرو ، برق ، الکترونیک و ارتباطات از راه دور به وجود آمده است . تولیدکنندگان کامپاندهای مورد استفاده در […]
HFFR

امروزه تقاضا برای کامپاند های پلیمری جهت تولید روکش سیم و انواع کابل رو به افزایش می باشد و نیازهای چالش برانگیز به طور قابل توجهی در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز ، خودرو ، برق ، الکترونیک و ارتباطات از راه دور به وجود آمده است .

تولیدکنندگان کامپاندهای مورد استفاده در صنعت سیم و کابل به دنبال راه حل هایی جهت تولید مواد بازدارنده شعله فاقد هالوژن (HFFR) بوده که قابلیت پایبندی به استانداردها و قوانین مربوط به این صنعت را داشته باشد .

یکی از مهم ترین مسائلی که در تولید این مواد باید در نظر گرفت، قابلیت ساده سازی فرایندهای تولید می باشد .امروزه شاهد رشد تقاضا برای دستگاه های تولید کننده مواد بازدارنده شعله فاقد هالوژن (Kneader extruder) هستیم .

استفاده از مواد دارای اتصالات عرضی در صنایع مختلف مورد نیاز می باشد . به طور مثال ، در تولید قطعاتی که در آن ها  مقاومت در برابر درجه حرارت ، سایش یا مقاومت در برابر روغن مسئله مهمی می باشد از این مواد استفاده می گردد .

عمده ترین مشکل این مواد (پایه پلی الفین دارای اتصالات عرضی)  این است که در هنگام سوختن تمایل به “چکه کردن” دارند .این امر موجب گسترش شعله گردیده که عملکرد کامپاندهای دارای اتصالات عرضی را در طول تست اشتعال پذیری محدود می کند.

کامپاندهای HFFR تولید شده  به روش سنتی (فاقد اتصالات عرضی) در طول تست های اشتعال عملکرد بهتری دارند اما به طور کلی مشخصه آن ها ، مقاومت کم در برابر روغن ، مقاومت کم در برابر سایش  و عملکرد مکانیکی پایین می باشد .

این محدودیت ها می تواند با جایگزینی کامپاندهایی با قابلیت اتصالات عرضی  و یا کامپاندهای HFFR مقاوم در برابر شعله با قابلیت اتصال عرضی ، برطرف شود .

تولید کامپاندهای بازدارنده شعله با قابلیت اتصال عرضی (مورد استفاده در صنعت سیم و کابل) به طور سنتی یک فرآیند دو مرحله ای می باشد : در مرحله اول پلی الفین ها با یک ترکیب سیلان واکنش پذیر پیوند می خورد و سپس در مرحله دوم ، مواد پیوند خورده  با یک ماده افزودنی / پرکننده (بازدارنده شعله) کامپاند می گردد . 

این فرآیند کاملاً اثبات شده و کارساز است ،  اما شرکت Buss ادعا می کند به دلیل اینکه مواد باید دو مرتبه ذوب و گرانول  شوند این روش ناکارآمد و پر هزینه می باشد . به همین منظور شرکت Buss یک فرآیند کارآمدتر را توسعه داده که اجازه می دهد ترکیبات HFFR با قابلیت اتصالات عرضی در یک مرحله تولید گردد .

این روش در حال حاضر در مقیاس صنعتی توسط برخی از تولید کنندگان کامپاندهای HFFR با قابلیت اتصالات عرضی  مورد استفاده قرار می گیرد . شرکت Buss ادعا می کند فرآیند تولید کامپاندهای HFFR  که ارائه کرده است ، از نظر بهره وری ، کیفیت محصول و مصرف انرژی مزیت رقابتی قابل توجهی دارد . 

فرآیند تولید BUSS یک مرحله ای بوده و نیاز به اختلاط سریع مواد شیمیایی با قابلیت ایجاد پیوند و کنترل دمای مناسب دارد .سپس ماده بازدارنده شعله – به طور معمول آلومینیوم یا هیدروکسید منیزیم – اضافه گردیده و با ترکیب پیوند شونده مخلوط می گردد . 

در طی این فرآیند ، پراکندگی بسیار خوب مواد بازدارنده شعله وکنترل دقیق دما ،  برای دستیابی به خواص مکانیکی مدنظر و در عین حال عبور نکردن از دمای تخریب بازدارنده شعله که در حدود 200 درجه سانتیگراد است ، بسیار مهم است .

 

منبع خبر : www.compoundingworld.com   

تاریخ خبر : May 2021

 

21 ژوئن 2021  ,  #   اخبار

پلاستیک های مهندسی و تقویت شده

شركت نيرومند پليمر ميراث بر يك واحد صنعتي است كه پروانه تاسيس خود را در بهمن ماه 1351 از وزارت صنايع دريافت نمود. از اواسط دهه 70 اين شرکت شروع به توليد قطعات صنعتي پلاستيكي و قطعات خودرو و همزمان شروع به توليد مواد اوليه مهندسي تقويت شده و پر شده برای واحدهاي قطعه ساز خودرو و واحدهاي صنعتي ديگر نمود که هم اكنون نيز ادامه دارد.