آنالیز Impact Strength

        آزمایشگاه پلیمر

همواره تضمین کیفیت محصولات تولید شده جهت جلب رضایت مشتریان، به عنوان یکی از اهداف استراتژیک و مبحث مهم در شرکت مهندسی نیرومند پلیمر پارس مطرح میباشد که موجبات استقرار سیستم های کنترل کیفیت فرایند تولید محصولات، از مرحله تأمین مواد اولیه تا محصول نهایی و با استفاده از منابع انسانی متخصص و کارآزموده به همراه تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و پیشرفته در واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت این کارخانه گردیده است.

این شرکت ضمن ایجاد واحد آزمایشگاهی و جذب کارشناسان خبره و به کارگیری تجهیزات مناسب در جهت ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریتی و فنی آزمایشگاه ها بر اساس ISO/IEC 17025 توانسته است گام های موثر و مثبتی را در زمینه بهبود خدمات آزمایشگاهی انجام دهد

همکاری مستمر با سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی اعم از سازمان ملی استاندارد ایران،  واحدهای تولیدی و دیگر آزمایشگاه های همکار در جهت انجام مقایسات بین آزمایشگاهی ازجمله برنامه هایی است که همواره در دستور کار این واحد آزمایشگاهی قرار گرفته است.

تسریع و تسهیل امور، دقت در صدور نتایج آزمون محور اصلی خط مشی آزمایشگاه برای تکریم، جلب رضایت ارباب رجوع و مشتری مداری می باشد.

این آزمایشگاه  به صورت تخصصی  بر روی انواع مواد اولیه پلیمری و مستربچ های کربناتی ، لاستيک و پلاستیک های تقویت شده و تقویت نشده مطابق با استانداردهای ملی (ISIRI)و بین المللی ( ASTM، ISO ،DIN ،EN ، ،  و… ) فعالیت دارد. 

 

آنالیز IMPACT STRENGTH


آزمون ضربه یکی از روشهای استاندارد برای تعیین انرژی شکست مواد در اثر تنش دینامیکی است. اساس آزمون ضربه تعیین مقدار انرژی لازم برای شکستن قطعه در اثر ضربه می باشد. در آزمایشگاه نیرومند پلیمر این تست با دو روش IZOD  و CHARPY  و طبق استاندارد های ISO180  و ASTM D 256  انجام می شود.

 

پلاستیک های مهندسی و تقویت شده

ویژگی مواد پلاستیک مهندسی این است که دارای مشخصات فنی برتری نسبت به پلاستیک های معمولی می باشد. مثلا مشخصات ضربه پذیری، انعطاف ، صلبیت ، خزش ، مقاومت حرارتی ، شعله وری و....