آنالیزشاخص جریان مذاب

               آنالیزشاخص جریان مذاب 

آنالیزشاخص جریان مذاب:

دستگاه آنالیزشاخص جریان مذاب دستگاهی است که برای تعیین شاخص جریان مذاب پلیمرها از طریق اکسترود کردن آن‌ها در حالت مذاب از میان یک قالب استاندارد تحت شرایط و تنش مشخص، به کار می‌رود. این رفتار رئولوژیک به متخصصین پلیمر و کاربران ماشین‌آلات صنعت پلاستیک کمک می‌کند تا شرایط بهینه را برای فرآیند تولید فراهم کنند.

شرکت مهندسی نیرومند پلیمر پارس ضمن ایجاد واحد آزمایشگاهی و جذب کارشناسان خبره و به کارگیری تجهیزات مناسب در جهت ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریتی و فنی آزمایشگاه ها بر اساس ISO/IEC 17025 توانسته است گام های موثر ومثبتی را در زمینه بهبود خدمات آزمایشگاهی انجام دهد. 

همکاری مستمر با سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی اعم از سازمان ملی استاندارد ایران،  واحدهای تولیدی و دیگر آزمایشگاه های همکار در جهت انجام مقایسات بین آزمایشگاهی ازجمله برنامه هایی است که همواره در دستور کار این واحد آزمایشگاهی قرار گرفته است.

تسریع و تسهیل امور، دقت در صدور نتایج آزمون محور اصلی خط مشی آزمایشگاه برای تکریم، جلب رضایت ارباب رجوع و مشتری مداری می باشد.

آنالیزهای شاخص جریان مذاب

میزان گرانروی یا ویسکوزیته مواد پلاستیک که به صورت مقدار ماده مذابی که در مدت 10 دقیقه از دستگاه استاندارد (با دای مشخص) تحت شرایط مشخص دما و بار ، خارج میگردد، تعریف میشود.  این شاخص به منظور شناسایی سریعتر خواص فرایندی پلیمرها تعیین می­گردد و نشان­دهنده بزرگی دانسیته مولکولی و روانی مذاب ترموپلاست­ها در شرایط آزمایشگاهی است. در آزمایشگاه نیرومند پلیمر این تست بر اساس استاندارد ASTM D 1238   انجام می شود.

بر اساس استانداردهای ASTM D1238 و ISO 1133، دستگاه اندیس مذاب آداکو سیلندر، پیستون و قالبی دقیق دارد که با دقت بالایی ساخته شده است (از نظر ابعاد، زبری و سختی) یک کنترل‌کننده دیجیتالPID دما و گزینه ( Fuzzy) شرایط دمایی استاندارد را برای آزمایش فراهم می‌آورد. همچنین، طیف وسیعی از وزنه‌های استاندارد موجود می‌باشد. کاربر می‌تواند تمامی شرایط استاندارد تست را انتخاب کرده (وزن و دما) و بنابر‌این می‌تواند طیف وسیعی از مواد پلیمری را تست نماید. یک ابزار پیشرفته برش به دستگاه اجازه می‌دهد تا مقاطع بسیار دقیقی (خطای 0.02± ثانیه) جمع‌آوری کرده که به سادگی این کار با استفاده از تایمر انجام می‌شود (به ثانیه یا دقیقه). این ابزار برش خطای جمع‌آوری را که معمولادر حالت برش دستی مواد با شاخص جریان مذاب خیلی بالا (یا خیلی پایین) اتفاق می‌افتد را از بین می‌برد. برای مواد خورنده، جنس سیلندر، پیستون و قالب از نوع تنگستن، در صورت تقاضا ارائه می گردد.

پلاستیک های مهندسی و تقویت شده

ویژگی مواد پلاستیک مهندسی این است که دارای مشخصات فنی برتری نسبت به پلاستیک های معمولی می باشد. مثلا مشخصات ضربه پذیری، انعطاف ، صلبیت ، خزش ، مقاومت حرارتی ، شعله وری و....